Parakende Çiğ Süt Satışı

Perakende Satışı

Perakende çiğ süt satışı yönetmi ile tıpkı çocukluk döneminizde annenizin mahalle sütcüsüne güvendiği gibi siz de güvenilir bir çiğ süt tedarikçisi bulun ve ona sarılın. Parekende olmasına rağmen arkasında profesyonel bir kadro olmasına özellikler dikkat edin.

Besinsel olarak en mükemmel gıdalardan olan süt özellikle protein, vitamin ve mineraller içerir. Kemik gelişmesinin ve vücut şeklinin oluşmasının temel taşı olan kalsiyumun ana kaynağıdır.

Perakende çiğ sütün daha fazla kişiye ulaşması ve hijyenik şartlarda son tüketicinin sofrasına varması için gerekli zamanın  uzatılmaması için Türkiye’de soğuk zincir kuralları kullanmaktadır. UHT (ultra ısıl işlem), sütlerin ömrünü günden aylara çıkartan teknolojidir. Süt ve süt ürünlerini bu ileri teknoloji ile bozulmadan saklamak mümkündür ancak ilk günkü lezzeti ve tazeliğinden çok fazla taviz vermek gerekmektedir.

Sutyo , en kaliteli sütleri sizler için Anadolu’nun modern çiftliklerinden, uzman veterinerler kontrolünde en taze haliyle toplar  ve daha süt işleme fabrikasına gidebileceği süre içerisinde evinize, kapınız ulaştırır. Bu taze çiğ sütün parekende satılabilmesi için sutyo ‘nun  bir hizmetidir.

Çiftliklerinden özenle toplanan sütler, toplama ve soğutma merkezlerinde soğutulmuş haldedirler. Özel tankerlerle soğuk zincir korunarak müşterilerimizin kapılarına ulaştırılır. Perakende çiğ süt satış için en önemli unsur hız ve teknolojidir. Sağım sistemlerinde kullanılan teknolojiler hijyen ve soğutma standartlarını sağlarken iyi organize olmuş dağıtım ekibi teslimat hızını sağlar. Bu nedenle uzak mesafelerden veya taşıma yöntemlerle perakende çiğ süt satışı yapılamaz.

Sütler elimize ulaştığında, modern süt alım cihazlarımız ve  deneyimli laboratuvar personelimizle, AOAC, FDA ve TSE tarafından onaylı methodlarla  analizler yapılarak kabul edilir. Sutyo standartlarına haiz doğal ve taze çiğ günlük sütler kabul edilir ve araçlarımızdaki çiğ süt silolarına aktarılır. Yine her bir çiğ süt silosunda farklı analizler yapılır ve hemen ardından çiğ süt ambalajlarımıza (çoğu zaman şişe) doldurulur ve soğutma işlemleri devam eder. Soğutma sonrası ara depolama yapılan sütler, sutyo laboratuvarlarında, deneyimli laboratuvar personeliyle, AOAC, FDA ve TSE tarafından onaylı methodlarla tekrar analiz yapılır ve kontrol altında tutulur. Artık süt, paketleme veya müşterilerimize perakende çiğ süt satışı için hazırdır.