Günlük Süt

Dünya ‘nın En İyi Tadı Ödülü sizce hangi ürüne verilmiştir ? Elbetteki taze sıcak inek sütüne !…

Biz de lezzeti bir öncelik olarak ortaya koyduk. Soğuğa ayırma ve soğuk zincir adı verilen yöntemle, sıcak ayırmadan daha yumuşak bir süreç olan, süt ile lezzetini ayırmadan ve besin maddelerini muhafaza ederek, minerallerin içinde kalmasına yardımcı olan bir sistem kullanıyoruz. Sütü ne hızlı soğutuyoruz , ne de hızlıca kaynatıyoruz. Kendimiz özgü bu yöntemle inekten çıktığı tazelikte sizlere ulaştırıyoruz.
Kesinlikle Taze!
Günlük Süt, ineklerden sizin tencerenize az fazla 6 saat içinde teslim ediliyor. İneklerin sabah sağımları 08:00 ‘de bitiyor, bu esnada uygun hız ile 2C sıcaklığa getiriliyor ve teslimat cinsine göre amalajlanıyor veya tanklara konuyor, sütünüz en fazla öğleden sonra 16:00 ‘da elinizde.. Bayilerimizden ertesi gün de alabilirsiniz, problem yok çünkü onlar da soğuk zinciri bozmuyorlar, ve sütün özelliği kaybolmuyor. Ama en güzeli elbette mümkün olan en taze sütü tüketmek.
Yani sütlerimiz tamamen doğal…

İneklerimiz asla yapay büyüme hormonları veya performans yemleri ile beslenmiyor. Yüksek verimli sanayi tipi ineklerle değil normal miktarlarda süt üreten yerli ırk veya melezleri süt inekleri ile çalışıyoruz. Tüm ineklerimiz ve buzağlar 24 saat veteriner hekim kontrolündeler. Hasta ineklerimiz mecbur kalınmadıkça , antibiyotik ile tedavi edilmiyorlar. Eğer doğum sonrası vs. gibi nedenlerle antibiyotik kullanılmak zorunda kalındı ise bu inekler ayrı bölmelerde kalır, ayrı olarak sağılır ve sütleri mutlaka ayrılır.

Sütü bu mükemmel fotoğraf bozulmadan korumak için çok hızlı hareket ediyoruz.
Çünkü müşterilerimiz taze süt kokusunu seviyor!

Müşterilerimizin takdir ettiği üstün lezzet bize gurur ve azim veriyor.

Çevre dostu ambalajlarımız kesinlikle tekrar kullanılamıyor ve mutlak hijyen sağlıyor. Yıkama zorluğu, tekrar kullanılana kadar temiz muhafaza edilme sıkıntısı vs. gibi külfetlerden uzak, mükemmel kolaylık ve ucuz maliyet sağlıyor. En sağlıklı ambalaj ile en ucuz teslimatı sağlıyoruz. Çünkü sütlerimiz sadece birkaç saat ambalaj içerisinde kalmalı, lezzet ve aromasının kaybolmaması için hemen kaynatılıp işleme konulması gerekiyor. Sağlam ve dayanıklı ambalajlar hem maliyeti hem de sütümüzün taze tüketilmesi özelliğini bozmaktadır.

Yeniden kullanılabilir şişeler, veya milyonlarcasını çevrede gördüğümüz  kullanılıp atılan şişelerden kullanmıyoruz, depolama sorununu hem kendimiz hem de müşterilerimiz için ortadan kaldırıyoruz.

Kendi tenceremde daha lezzetli!
“Her hafta kapımıza getirilen bu sütün tencereme boşaltılmasına bayılıyorum. Bu günlük süt teslimat tarzı bana nostaljik ama modern bir his veriyor. Bu hissi seviyorum. Dedem bir sütçüdür. Eminim torunları ve büyük torunları, kapının önüne getirilen sütün tazeliğini beğenmektedir.”
– Bir müşterimiz

En İyi Satın Alma!
Bu şimdiye kadar içtiğim  en iyi süt! Mükemmel kalite ve lezzet. En sevdiğim kısım, tamamen doğal bir ürün olması… çocuğuma vererek ve ailece tüketerek harika hissediyorum.
– Diğer bir müşterimiz

Sadece yağsız sütle içeceğim.
Normalde yağdan nefret ederim, sudan başka herhangi bir içecek içmezdim. Şimdi günlük sütün tadını çıkarıyorum. Daha sağlıklı olmanın yollarını arıyordum ve taze günlük sütün  Yağsız Süt’ünü denediğimde amacıma ulaştım.
– Diğer bir müşterimiz