Pastörize Süt Kaç Günde Bozulur ?

Pastörize Süt Kaç Günde Bozulur ?

 

Pastörize süt buzdolabında ne kadar sürede bozulacağına dair söylemler aşağıda listelenmiştir.

Pastörize süt kutusunun üzerindeki etiketde 2 gün içinde tüketiniz yazıyor ama ben bir seferde bitiremiyorum bu nedenle için 3-4 günde ancak bitiriyorum.uzatıyorum o zamanı. Sağlığımıza şimdilik birşey olmadı.

Pastörize süt bir hafta açık olduğu olabiliyor. UHT sütler bozulmuyor çünkü içinde hiçbirşey yok, bakteri falan olmadığı için zaten bozulacak malzeme yok. Bütün doktorlar bağırıyor sağlıksız olduğu diye ama içiyoruz. marketten aldığınız ne var ki sağlıklı zaten. 1 hafta birşey olmuyor devam edebilirsin hacı..
UHT kutu sütü eline aldığında hafif bastır eğer bir şişme söz konusuysa kesinlikle bozulmuştur bu nedenle 3 günü geçmeden tüket derim

kutuda yazana göre paketi açıldıktan sonra 2 gün içerisinde tüketilmeli ama 1 haftalık sütü içmişliğim var. ölmedim yaşıyorum. gene olsa gene içerim.

belki 2 haftadan fazladır dolapta duran sütü evde su olmadığı için içtim. tadı ve kokusu gayet normaldi. gelişmeleri aktarırım.

2 gün.

Pastörize süt kaç günde bozulur diye soracağına pastörize süt bozulur mu diye sor. Bence pastörize süt bozulmaz çünkü artık süt değildir. eritilmiş kaynamış soğumuş katılmış eksiltilmiş bir sanayi sıvısıdır.

Pastörize süt günlük süt gibi çiğ değildir, pişmiş desek yeridir pişmiş gıdalar hava almazlarsa uzun süre dayanırlar, günlük çiğ süt kullanmaktan vazgeçmeyin.

gençler yaşıyorum, hiç bir şey olmadı. 2 haftadan uzun süre açık şekilde dolapta beklemişti yarım yağlı .

Son Kullanılan Kelimeler