Süt ve Süt Ürünleri Fabrikalari

Süt ve Fabrikalari

başta İstanbul olmak üzere Türkiye ‘nin bütün şehirlerine mamül üretmek üzere kurulmuşlardır. Taze, günlük çiğ sütü toplayan süt fabrikaları sıvı haldeki bu sütü süt ürünlerine dönüştürerek ülke ekonomisine fayda sağlarlar.

Süt ve Süt Ürünleri Fabrikaları , sadece süt ürünleri fabrikalarından farklıdır. Çünkü Süt ve Süt Ürünleri deyince bu sadece süt olarak da ürünleri olduğunu anlatmaktadır. Yani süt ürünleri fabrikaları peynir, yoğurt, kaşar veya sütlaç vs.. üretirken, süt ve süt ürünleri fabrikaları bu ürünlerin yanında , UHT süt, şişe süt, meyveli süt vs.. de üretmektedirler.

Bu tür fabrikalar süt içeresinde ne varsa sonuna kadar kullanırlar. En ufak yağ veya mineral veya protein zerreciği bile ziyan edilmez mutlaka kullanılarak ekonomiye kazandırılır. Örneğin peynir üretilirken çıkan atık su tekrark işlemlerden geçirilerek içerinde kalmış olan kuru maddeler tekrar kazanılır. Aynı şekilde yağı alınarak tekrar değerlendirilir. Bu nedenler süt ürünleri fabrikalı larını yönetmek özellikler karlı bir şekilde yönetmek oldukça zordur.

 

“Süt ve Süt Ürünleri Fabrikalari” için 1 yorum

  1. Nestlé süt şişeleme, süt dolum, taze ve çiğ süt işleme tesisleri, sütlü yiyecek veya PETCARE ürünleri imal edilmektedir. Dört tesisinde Kaliforniya’ da kullandığı su miktarını azaltmak için yenilikçi teknoloji yatırım yapıyor.
    Modesto, California Nestlé ABD süt fabrikasının İçinde Amerika Birleşik Devletleri’nde Modesto, California Nestlé ABD süt fabrikası, içeride bulunmakta ve yerel toplanan günlük sütü, çiftlik sütünü işlemektedir.

    “Teknoloji zaten Kaliforniya’daki su kaynakları üzerindeki baskıyı giderici, bizim su kullanım verimliliğini artıracaktır su kıtlığı zorlukların üstesinden yardımcı olmak için başarıyla dünyanın başka yerlerinde konuşlanmış olan,” Operasyon José Lopez Nestle’nin Başkanı diyor.
    Geçen yıl Meksika’da, Nestlé süt ürünleri üretiminde kullanılan ve çiftliğim süt olarak çiftlik sütü şeklinde soğuk zincir ile toplanan sütten ihtiyaç duyduğu miktarını tedarik zincirini bozmadan yeni fabrikaya aktarmıştır.

Yorumlar kapatıldı.