Süt Satarak Para Kazanın

Günlük Süt Satarak Para Kazanabilirsiniz

Eğer çok yoğun bir işiniz yoksa veya işsiz iseniz , süt piyasasına eğilebilirsiniz. Günde sadece 3-5 saat çalışarak ayda 3 bin lira kazanmanız mümkün olabilir.
Süt çok hızlı ve sürekli satılan bir üründür. Sıcak olarak nakit para ile satılıyor, veresiyesi vadesi, çeki senedi sepeti yok. , Gelin konuşalım, sütü bizden toptan olarak alın. Bizden alıp satın. Günde 150-200 litre sütü pazarlamak zor bir iş değil. Zaten her müşteri an az 5 litre alıyor ve sürekli kullanıyor. Yani bir kere satmanız yeterli. Geri kalan teslimat işi. Eğer ürününüz iyi ise hiçbirşey yapmanıza gerek yok, beğenen ve seven müşteriler birbirine söyleyecek , müşteri kitleniz giderek artacaktır. Burada arkanızdaki firmanın önemi ortaya çıkıyor. Çok iyi süt üreten, güvenilir ve sürekliliği olan bir firma olması lazım. Yarın öbür gün süt fiyatları yükseldiğinde size vermemezlik yapmasın, ya da çok sattığınızda bundan rahatsız olup tedariki kısmazın. Üretim kapasitesi yılın her dönemi ihtiyacınızdan fazla olsun ki satışlarınızın arttığı dönemlerde sıkıntı yaşamayın.
Sütü tedarik edeceğiniz işletmenin her noktasını mutlaka gezin. Sattığınız sütün hijyenik ortamlarda, hastalık taşımayan hayvanlardan geldiğinden emin olun.
Özellikle sağımhaneler çok önemlidir. Süt en çok mikrop barındırabilecek üründür. Bakteriler diğer ürünlere göre sütte milyon kez daha fazla ürerler. Gelişi güzel sağım yapılan üç beş ineği olan yerlerden aldığınız sütü sakın müşterilerinize götürmeyin. Ucuz diye alacağınız bu sütler, katı ve sarı görüntüleri sizi yanıltacak, müşterilerinizin sağlığını tehlikeye atmış olursunuz. Sütü alacağınız süt işletmesinin çok yüksek kapasiteli soğutucu tankları olması gerektiğini unutmayın. Sağım sistemini otomatik olarak günün belirli zamanları mutlaka yıkıyor, dezenfekte ediyor olmalı.İşletmede atacağınız kısa bir tur size bir izlenim verecektir. İneklerde Süt verimi doğum ile başlar, bu nedenle doğumhaneler çok önemlidir. Doğum esnasında ineğe geçen bir mikrop, o sağım döneminde yani en az 300 gün, müşterilerinize ulaşacak bir mikroptur. Profesyonel işletmeler bu tür mikropların farkına varıp önlemlerini alırlar. Ancak küçük ve teknolojisi yetersiz süt üreticilerde bu gözden kaçar ve müşterilere kadar ulaşır.
Büyük işletmeler genellikle devlet kontrolü altındadırlar. Çiğ süt satma yetkileri olup olmadığını mutlaka kontrol edin.

Eğer işi büyütmek niyetinde olursanız sadece gereken soğuk sistemi olan bir minibüs. Yasalara göre sütü son kullanıcıya ulaştırıncaya kadar bozulmamalı.

Devam edecek…
Hayırlı Kazançlar.