Evde Peynir ve Ev Yoğurdu Yapımı

Çoğu mutfaklar malzemeler ve ekipman bulunabilir kullanarak basit bir yapabilirsiniz. “Yoğurt ” büyük tanıtım biridir. değil geleneksel bir türü olmakla birlikte, muhtemelen krem ​​ veya Neufchatel çok benzer tadı hiçbir katkı maddesi olmadan, alıştığınız. Alternatif olarak, asit süt ve basit, ricotta benzer sürülebilir yapmak için. Eğer bu hakim olması, çoğunluğu, böyle bir mayası gibi özel maddeler içeren daha karmaşık proje için kullanılan süreç şansınızı deneyin.
Yoğurt ve peynir (Kolay)
Görüntü ev Adım 11’de peynir yapma yetkisi
Kendi yoğurt (isteğe bağlı) olun. Sen bu adımı atlayın ve bir mağaza daha kolay bir tarifi için yoğurt satın ile başlayabilirsiniz. Eğer fermantasyon içeren bir reçete istiyorsanız, sıfırdan bir çok kalın “peynir” yoğurt yapabilirsiniz. Bunu yapmak için, bir reçete için aşağıdaki adımları ekleyin:
Bir pişirme termometresi kullanarak süt ısı 1 litre (1 litre) tam 110ºF (43ºC). En iyi sonuçlar için ultra-pastuerized pastörize süt kaçının.
Peynir mağazaları ve online mağazalar pişirme temin kefir mayasından tek bir pakette karıştırın. Seçenek olarak ise, 2 çorba kaşığı (30 mL) canlı aktif kültürleri ile düz yoğurt kullanın.
12-16 saat yoğurt makinesi içine akması, aşağıda tarif edildiği gibi yerine, buzdolabı içine boşaltılır edilir. Bu 100ºF (38ºC) etrafında yoğurt, cesaret verici bakteri fermentasyon tutar.
evde peynir yapmak için
2
drenaj için kap hazırlayın. tülbent en az dört katmanları için bir kevgir Hat ve büyük bir tencerede üzerine kevgir yerleştirin. Eğer kumaş üzerine istediğiniz kadar kaşık yoğurt.
Sen tülbent yoğurt kravat ve yerine lazımlık asabilirsiniz.
3
12-48 saat buzdolabında. Eğer yumuşak, kremsi peynir kıvamına elde edene kadar yoğurt sıvılar boşalacaktır. Artık yoğurt drenaj, daha kalın ve daha karmaşık peynirler izin olur. [1]
İsteğe bağlı olarak, bazen köpük doku bir kaşıkla “peynir” dümdüz.
Oda sıcaklığında lavabo sürecini hızlandırmak, ama zararlı bakterilerin tanıtan riskler vardır.
Görüntü ev Adım 4’te peynir yapma yetkisi
4
peynir tutun. yoğurt drene yapıldıktan sonra, bir kase transfer veya altında başka bir temiz bez kullanarak ramekin. Tül peyniri üzerine basılmış güzel desen bırakın, ama istediğiniz her şeyi kullanabilirsiniz. genellikle bir hafta içinde ya da öylesine, ganimet önce yiyin.
İstenirse, hafif bir tatlı kraker veya şeker tepesi tuz ve bitki ekleyin.
Sen peynir altı suyu devre dışı bırakmak ya da pişirme süt için bir yedek olarak kullanabilirsiniz.

yöntem
2Ricotta Asit-Set (Orta)
Görüntü ev Adım 1 önizleme de peynir yapma yetkisi
1 Bir tavada tam yağlı süt dökün. Bu tarif için tam yağlı süt kullanmanız gerekir. En olmayan homojenize süt lezzet verir, süt çalışacak homojenize edilir. kullanmayın ultra pastörize veya sterilize süt etiketli.

e peynir yapma yetkisi
Süt asidi ilave edin. süt, su geçirmez pH metre test sırasında asidik madde hareketi. pH 5.9-6.0 ulaştığında en kısa sürede bir sonraki adıma geçin. [2]
Limon suyu, bir keskin narenciye lezzet katıyor. Taze limon suyu suyu şişeleri daha iyi, daha temiz lezzet.
Damıtılmış sirke daha doğru olduğunu size bir reçete izleyin her zaman öngörülebilir sonuçlar verir kontrol eder.
eklendi Baker lezzet sitrik asit bazı insanlar tercih diğer seçenekleri, herhangi birinden daha azdır. bakkal veya fırın malzemeleri satan bir mağazadan bunun için bak.
Görüntü ev Adım 3 Önizlemenin peynir yapma yetkisi
3 asitleştirilmiş süt ısıtın. Yavaş yavaş süt 176-185ºF (80-85 ° C) karıştırılarak sürekli asitleştirilir ısıtın. Sürekli süt karıştırın önemlidir ya da yakarsınız. 15-30 dakika boyunca bu sıcaklıkta tutun. [3] süt katı lor ve sıvı peynir altı suyu ayrılır sonra karıştırarak durdurun. küçük parçalara curds kırmak için dikkatli olun.
Bir kızılötesi termometre süt sıcaklığını ölçmek için güvenilir bir yöntemdir.
Görüntü ev Adım 5 Önizlemenin peynir yapma yetkisi
4 peynir altı suyu boşaltın. Kalın, ince bir tülbent ya da muslin mendil curds Kaşık. nem en iyi şekilde peynir etrafında bez sıkın.
Eğer gazlı bez yoksa bir kaşık drenaj kullanabilirsiniz, ancak yoğurt bir kısmını kaybeder.
Arzu edildiği takdirde, peynir hafif tat temiz suda curds yıkanabilir.
Görüntü ev Adım 8 önizleme de peynir yapma yetkisi
5 Yemek veya buzdolabında saklanabilir. “Krem beş dakika tahliye edelim
tutarlılık “peynir, yaklaşık 15-20 dakika yaymak ıslak ve nispeten sert peynir buzdolabında 2-8 saat. [4] kapta tüm artıkları soğutun ve ekşi döner önce yakın 2 içinde genellikle yemek -4 dney.Dlya çok daha fazla lezzet ve peynir mayası bir uzun vadede hraneniya.metod3Syr Çiftçi bir bit için 20’den fazla minut.Smeshat tuz oda sıcaklığında ricotta bırakmayın, zararlı bakterilerin riskini azaltmak (zor) Görüntü evde peynir yapma yetkisi 101Priobretenie peynir kültürleri adım. bakkal Thes bulabilir, ancak peynir atölye online sipariş onu imetchtoby olacağı olasılığı daha yüksektir. Bu tarif, ve diğer birçok peynir için, herhangi bir mezofilik kültür kullanın. Bu bakteriler 102ºF altındaki sıcaklıklarda gelişirler (39ºC).
[5] Görevleri süt acidify ve mayası için hazır elde etmektir. Bunlar “iyi” bakteriler de daha zor zararlı bakteriler milk.as bir tutam tutmasını kolaylaştırır, sen ayran yerine bir çizgi kullanabilirsiniz . Ancak, mağaza ayran öngörülemeyen kaynak kültürleri aldı. Peynir oluşamaz veya lezzet etkilenebilir. [6] görüntü ev Adım 112Buy mayası da peynir yapmaya çağırdı. Geleneksel hayvanların mideleri alınan, peynir mayası yanı sıra vejetaryen formda kullanılabilir. Bir peynir oluşturmak için, her türlü kullanabilirsiniz. Maya fermente süt lor haline ayırır ve peynir yapma güç stores.ıf, mayası kullanarak kurutun sıvı peynir mayası tablet miktarlarda damla dönüştürülmesi için etiket üzerindeki talimatları uygulayın de edinilebilir whey.this. Yap tabletler% 100 rennet.ımag inaktif bir tavada ev Adım 123Heat sütün peynir yapmaya çağırdı emin olun. o 86ºF (30ºC) ulaşana kadar ısıtılır süt, ölçmek için bir kızılötesi termometre kullanın. Sigara yontma emaye ya da paslanmaz tencere en iyi seçenek tava. Pastörize sütten peynir birlikte sorunlara neden olabilir, ancak bakır ve peynir senin peynir içine kimyasal liç çiğ süt veya pastörize sütün acidity.yo kullanabilir alüminyumdan yolu dur. Ultra pastörize süt work.yo herhangi yağ yüzdesi ile süt kullanabilirsiniz değildir. Tam yağlı süt genellikle düşük yağ daha zengin bir tadı vardır ya milk.ımag peynir denilen ev Adım 134Add bakteri kültürü yapmak yağsız. iki dakika bekletin. İki dakika sonra, yukarıya ve ev Adım 145Cov de peynir yapmak ve oturup izin başlıklı milk.ımag hareket aşağı karıştırarak karıştırın. ışıktan uzakta, sıcak bir yerde sütü bırakın. marş bakteriler üzerine etiket sahanın uzunluğunu gösterebilir.
Eğer yoksa sen ayran kullanıyorsanız, ya da, iki ila dört saat sonra devam edin. [7] süt hala sıradan bir süt gibi bakmak gerekir. koyulaşıncaya varsa, çok fazla asit kullanmış, o bunu çok uzun bıraktı. (Bakteri aktif tam olarak nasıl tahmin etmek zordur, çünkü bu yapmak kolaydır.) Hala peynir yapmak için kullanabilirsiniz, ancak eve aşamada peynir 156Warm süt ve ekleme mayası yapmaya çağırdı sorun kalan together.ımag olabilir. 86ºF (30ºC) geri sütü ısıtın. ¼ soğuk su bardağı (60 mL), sıvı Leaven seyreltilir, etiket talimatları uyarınca mayası kuru, soğuk su içinde çözülür. Eğer kültür ile olduğu gibi yukarı ve aşağı motion.filtered su peyniri ile müdahale olasılığı daha azdır de, aynı şekilde karıştırın. [8] Orada ev Adım 167Cov de peynir yapmak ve 4-12 saat bekletin denilen görüntü. Oda sıcaklığında bekletin, ve tamamen sağlam.
Peynir peynir gibi kalın, muhallebi kurdu gibi kısa sürede devam etmek için hazırız. İdeal olarak, temiz parmak dışarı temiz ve berrak gelmelidir peynir içine dürttü, sıvı peynir altı suyu boşluğu doldurmak için. o parmağına yapışır ise kapak ve 30-60 dakika.Sun hala hala zaten 12 saat sonra ayarlanır tekrar deneyin. Bu sorunları, peynir drene yumuşak sonuçlanan ve serum bazı ev Adım 178Dra de peynir yapmak hakkına sahip wet.ımag olabilir. tereyağı muslin tülbent ile kevgir örtün. yağmur suyu serum yakalamak için bir tencereye üzerine kevgir yerleştirin. bir süzgeçten sert peynir Kaşık. serum aşırı yavaşça onbeş dakika içinde uzun, yavaş hareketlerle karıştırın gazlı olarak satılan ya da ince değil her zaman peynir boşaltmak için yeterince kalın escape.fabric için. Bu ev Adım 189Cut küpleri ve ateşte peynir yapmak için muslin adı altında en iyi bet.ımag tereyağı, diğer seçenekleri ile deneme yapabilirsiniz. Dikkatle kırma olmadan, hemen hemen eşit küpler halinde kesti. benmari küpleri koyun (Fez sıcak su bir tavada pot kaldırdı). Isı no 100ºF (38ºC) ve peynir ulaşıncaya kadar ve çok düşük ısı, sık sık karıştırarak. Bu bir saat sürebilir. sıvının çoğu gitmiş kadar [9] ısıtmayı bitmiyor.
Lor şekillerini tutmak, ama onları almak zaman elinizde ayrı düşmek gerekir. [10] ev Adım 1910Finish peyniri de peynir yapmaya çağırdı görüntü. tutarlılık memnun olduğunuzda, tuz ilave edin ve peynir tutmak acidificatio durdurun. İsterseniz, peynir şekil ve / veya otlar, meyveler, fındık veya bir karışımı olabilir. Yumuşak bir ile yemek ya da buzdolabında veya ev 2011Learn Adım diğer tarifleri peynir de peynir yapmak için başlıklı bir başka karanlık, serin location.ımag peyniri prefer.stor eğer, biraz kurumasını sağlayabilirsiniz. Farklı bakteri kültürleri ile farklı peynirler yüzlerce oluşturabilir, çamaşır pıhtı daha fazla veya daha az peyniraltı suyu, peynir yaşlanma ve diğer seçenekleri batar. mozzarella ve kaşar şansınızı deneyin, ya da ben bir ev yapımı peynir yapmak questionshow more.community Q & aunanswered öğrenmek için bölgenizdeki süt çiftçilere konuşmak?
Bu sorunun cevabı Mark … süt galon başına peynir miktarı nedir? Bu soru Bayrak Cevap … Sen peynir tıklayabilirsiniz? Eğer öyleyse, ne kadar basınç ne kadar uzun ve uygulamak? Ne bilmek gerekir mi? Biz answer.so peynir tarifleri soğutucu sıcaklıkları tercih termofilik bakteri kültürleri gerektiren bulmak için mümkün olan her şeyi yapacağız. o büyük delikler vardır ve yumuşak peynir düşüyor, çünkü yumuşak peynir gazlı bez kullanın versa.do Sen mezofilik kültürler, ya da vice gerektiren tariflerde Thes kullanamazsınız.
Tereyağı muslin Kaşar veya mozzarella, sonra Colby olsun, hepsi farklı kültür, farklı aşamalarında kullanmak ve bunları peynir yapmak zorunda, daha küçük bir peynir holes.each vardır. Örneğin, kaşar lor asit üretmek için (80 derece) boşalttıktan sonra saygısız mat içerir. Bu cheddaring süreç denir. Colby, diğer yandan, drene edilir ve tekrar tavaya döküldü ve su ile kaplanmıştır. Bu durulama cheese.th lor ve asit-set rıcotta benzer bir yöntem yapar, ama bir daha ev dostu süreci ile. Daha doğru bir terim “peynir” olurdu. Warningsnev size sıcak teklif peyniri bırakın. Bu yağma ve korkunç tadacaktır. Kullanıma hazır olana kadar buzdolabında peynir saklamak için en iyisidir.