Çiğ Keçi Sütü Fiyatı

Çiğ Keçi Sütü Fiyatı

Çiğ Keçi Sütü Fiyatı keçi sütünün satışlarında bir patlama yaşanmasına bağlı olarak son günlerde çok artmış görünüyor. Keçi sütü dünyanın pek çok yerinde popüler olmasına rağmen ABD’de makbül değildir.Kabul görse dahi,  Amerikan süpermarketlerinde inek sütü ile çiğ keçi sütünün rekabet edip edemeyeceği merak konusudur.

hala Amerikan pazarında ve insanların  zihniyetinde inek sütünden çok daha uzakta. Amerikan mutfağında alışkın olunan temel özelliklerden birini eski geleneklerden bir tanesini değiştirmek takas etmek o kadar da kolay değildir.  (Bunu glutensiz yemek yiyenlerden veya kahve yerine çay içenlerden isteyebilirsiniz.). Fakat araştırma şirketlerine göre, son on yılda bir ya da birkaç farklı faktörlerden etkilenerek bir rönesans geçirdi. İnek sütü ile rekabet edebilir mi öğreneceğiz.

Keçi sütü satışlarında artışa neden olan faktörlerden biri ki bu fiyatının da artmasına neden olmuştur, keçi sütünün sağlık bakımından çok faydalı olmasıdır. Vücut için keçi sütü yararlarıdır. Örneğin, kimyasal olarak özellikleri var olan inek sütüne göre kimyasal olarak önemli ölçüde farklı olmasa da, bazı avantajları vardır: daha fazla kalsiyum, magnezyum, potasyum ve C vitamini. Keçi sütü laktoza sahip olsa da, inek sütü kadar sahip değildir. Keçi sütünün  içerdiği laktoz miktarı azdır ve proteinleri biraz farklıdır. Aslında, keçi sütü anne sütüne, inek sütünden daha çok benzer , bu nedenle mide üzerinde daha kolay sindirilir. Bu keçi sütünün son yıllarda gözde olmasının bir teorik nedeni olabilir.