Çiftliğimden Süt İşletme Analizi

İşletme Analizi

Çiftliğimden Süt üretimi ve teslimatı konularını iki parça halinde ele alıyoruz. Basit olarak ifade edildiğinde çiftliğimden Süt Farm Learning ve Süt Planlama olarak da tanımlanabilir.
Süt çiftlikleri et operasyonu da yapabilir, bu yolla daha fazla ciro elde eder, ürün satma kollarını başlatmak için bir çok para , ve sermaye gerekliliği başlangıç karalarında önde yer alır. Eğer çiftliğimden süt işi içine ne alıyorsanız bilin ve işe başlamadan önce bunu içine almak istiyorum bunu istemiyorum tarzı planlamayı yapın.

Çiftliğimden Süt İşletmesinde Sağlıklı ve Temiz Otomatik Sağım

Süt üretimi için de nasıl bir mandıra başlatmak istediğinize karar vermeden önce piyasadaki fiyat hareketlerini inceleyin. Hatta eğer bir çiftlikte büyüdüm uzun zaman bu işin içinde piştim, dikkatli bir planlama yaptım ve çiftliğin içinde oturarak kendi araçlarımla bu işi yönetmek üzere hazırlıklarımı tamamladım diyorsanız, bu kılavuz, bu yazı size yardımcı olabilir, ancak yerel bilgi herhangi bir çiftçi için çok değerli olduğunu hatırlamakta fayda var.

 

Çiftliğimden Süt Sağım İşlemi

Sizin için çiftliğimden günlük süt (Dairy Farm) Planlamada ipuçlarını başlıklar altında, mandıra kuruluşu adımları,
araştırma türleri ve süt inek cinsleri konusunda yardımcı olmaya çalışacağız. En yaygın süt hayvanları inek, keçi (küçük bir çiftlik için iyi), ya da (güney Asya’da) manda bulunmaktadır. Her biri bölgesine göre verimli, birçok süt ırkları vardır, ve yerel bilgi aralarında seçmek için en iyi yoldur. devlet kurumları, üniversite, tarım uzantıları ve kurulan süt çiftlikleri başvurun ve karar vermenize yardımcı olmak için Çiftliğimden süt kurmak istiyorum deyin ve bilgi isteyin:
İklim gelişemeleri çiftliğimden süt üretimi için çok önemlidir. Süt ineği ırklarını seçerken zor olanları ekarte edin.
Her bir inek cinsi için, süt birim üretim maliyetini bulmak için yıllık süt üretiminin yıllık bakım maliyeti bölün.
(Tür ve süt yağı% dayanarak) cins süt için yerel talep var mı? (Yüksek yağ% yararlıdır) tereyağı ve peynir için yaklaşık ne olacak?
Ne kadar zaman ve para harcayarak inekten doğan buzağyı bir süt üreten ineğe çevirmek için, ne kadar süre gerekir ve buzağı yükseltmek için ne yapılması gerekir. ? Ne kadar sürede, erkek buzağları satabilirim ?

Çiftliğimden Süt başlıklı işletmeler göründüğü kadar kolay işletilemezler. Mandıra işi zor ve meşakatli bir uğraştır.
İlk adımları, başlangıçtaki hamleleri iyi planlamak gerekir.

Süt Çiftliğimde İnekler ve Kaba Yem

Bir kaba yem ve besin kaynağı üzerinde karar verin. Konsantre yem daha az emek ama daha fazla para gerektirir.
Yeni Çiftliğimden Süt işletmeleri genellikle yönetimi Yoğun Dönme Otlatmaya (MIRG) ile takviye ederek maliyetlerinde tasarruf etmeleri gerekir.. Bölgenizdeki arazi kira fiyatlarının bakınız ve dönüm başına kira ücretlerini, devletin destek kurallarını ve destekleyebilir kaç sığır olduğunu öğreniniz.
Hayvancılık her gün yem kendi ağırlığının yaklaşık% 4 gerekir. Eğer kış için artı stoklamaya gerekiyorsa bu durumda ideal olarak büyük depolar gerekir. Mera, pik sezonda çok önemlidir. Bol bol kullanılmalıdır. Bu daha fazla üretilen ot , tahıl guruplarını depolamak gerekir.
Arazi ve tarlalar kiralama yöntemi süt üreten yeni bir çiftlik için satın almaktan genellikle daha iyidir. Süt çiftlikleri köklü büyük kurumlar haline gelene kadar bekleyin ve artık finansal esneklik haline gelince satın almaları gündeme getirmek gerekir.

Çiftliğimden Süt İşletmeleri Mandıra Kurmak için Başlangıç Adımları:

Çiftlikte bir inek üreme ve sütüyü büyütme planı oluşturun. Süt boğaları güçlü hayvanlardır vr tehlikeli davranış içindedirler. Kötü bir üne sahip boğayı çiftliğinize sokmayın. Bir yıl boyunca izlediğiniz boğayı kullanmaya başladığınızda yükselterek artan boyutta tehlike ile her durumda daha pahalıya mal olur. Daha güvenli seçenekler zaman zaman gündeme gelir ve ıslah edilen bir boğa hizmet için ödeme, veya suni tohumlama (AI) uygulama vardır. Devler desteği ile alınan hemen hemen her zaman en ucuz seçenek ve (eğitimli AI teknisyenler tarafından ideal) doğru yapıldığında eşit ya da daha yüksek başarı oranlarına sahiptir.
Suni tohumlama programları şimdi Hindistan ve Afrika’nın pek çok ülkesinde Çiftliğimden Süt işletmelerinde yaygın olarak kullanılıyor. Bu yemden tasarruf kadar önemli değildir ve programlar kalitesi değişir, ama yine de elde edilen sonuçlar genellikle buna değmektedir.
Erkek: Çiftliğimden Süt işletmelerindeki dişi inek sürüsünde erkek oranı türler arasında ve erkeğin yaşla birlikte değişir. sağlıklı, olgun bir boğa 40’a kadar idare etmek mümkün olabilir sırasında bir genç boğa, tipik, 20-25 inek hizmet verebiliriz [5]
başlıklı görüntü Mandıra Adım Başlangıç ​​44
Çalışma tarım uygulamaları. Zaten süt çiftliği deneyimi yoksa, ıslah, buzağılama, gübre yönetimi, sütten, sağım ineklerin ve ürün yönetimi hakkında bilgi edinmek için biraz zaman alabilir. Tarım süresi, iş, ve bilginin büyük bir anlaşma gerektirir, bu yüzden açık gözlerle içine yürümek.
Bu sizin için yeni ise, öncelikle başka bir mandıra bazı iş tecrübesi almaya çalışın.
başlıklı görüntü Mandıra Adım Başlangıç ​​55
sermaye yatırım. Bir çiftlik başlamak için büyük bir kerelik harcama gerektirir. Varolan mandıra satın görev basit bir hale getiriyor ve bazı onarımlar kendiniz yapmaya istekli iseniz paradan tasarruf edebilirsiniz. Kendinizi satın almak ya da tüm başlatmak için planı olsun, aşağıdaki olanaklara sahip olacak emin olun: [6] [7] [8]
sütünü saklamak için, ve bölgenizde gerekirse pastörize için steril tesis
Hava ve ısı değişikliklerinden korunmalıdır kuru, güneşli tutuyor veya ahır
desteklere sahip salon sağım
Yem depolama ve gübre depolama
Buzağılar için ayrı bir yaşam alanı
(Traktörler dahil) donanım ve ekipmanları depolama alanı
Peki mera tanklara sığır, artı su taşıma sistemi sulama için yatırımlardan kaçınmayın bunlar işinizi kolaylaştıracak harcamalardır.
Çiftliğimden Süt işletmeleri için mera (opsiyonel) için sulama sistemlerini kesinlikler düşünün bedava besin kaynağı meralar çiftliğimden elde edeceğiniz sütler için çok önemlidir.
Not – eğer mümkünse, kendinize daha büyük bir sürünün ilk adımlarını oluşturacak genişletmek için imkan vermek için çok geniş çaplı araştırmalar yapın.

Çiftliğimden en iyi hayvanları edinmek için iyi bir kaynak bulun, şahsen birkaç sağım testleri dahil alacağınız hayvanlarla (inekler ile ) zaman geçirin, satın almadan önce tüm süt hayvanlarını kontrol edin. Hayvan sağlıklı ve hastalığa karşı aşı olmalıdır.İdeal olan, ikinci ya da üçüncü laktasyon üzerine, sağ doğum sonrası hayvanların satın (süt üretimi en yüksek olduğu zaman). Birinci grup çiftlik süt yıl boyunca üretebilir, bu yüzden kuru gitmek üzeredir kadar ikinci yarım sürüsü satın almak için beklemek gerekir. Sürünüzde inekler laktasyon oranlarına eşit dağılmış olmalıdır.

Çiftliğimden Süt işletmeleri için mutlaka yerel süt pazar araştırması. sadece birkaç hayvanlar ile başlayan ediyorsanız, yerel mağazalara ve bireylere satış tavsiye için yakındaki süt çiftçilere konuşun. Eğer biraz daha büyük bir sürüyü varsa, dağıtım idare edecek bir şirkete süt satarak bir daha istikrarlı bir gelir elde edebilirsiniz.
Devlet ve hükümet destekli bir Çiftliğimden Süt işletmelesi kurun. Yerel veya bölgesel hükümet izni ve kağıt gerektirebilir

Kelimeler: alo süt atakum süt bafra süt doğal süt evde yoğurt eve teslimat Ev yapımı Yoğurt ev yoğurdu günlük süt inek inek sütü kapıya süt teslimatı kapıya teslim keçi keçi sütü köy sütü köy mahalle sütcüsü manda sütü manda yoğurdu organik peynir Organik süt organik yoğurt peynir Samsun Hakkında samsun süt samsun yoğurt soğuk zincir süt Süt Firmaları süt ineği süt satmak süt teslimat süt teslimatı tereyağ yağlı süt yağsız süt YOĞURT YAPIMI yoğurt