Organik Yoğurt Markaları

Markaları

Organik markaları birkaç çeşit olabiliyor. Bir çeşidi; günlük süt üretimi yapan ama bu sütü ciddi firmalara satamayıp karşılığında para alamayan mandıralardan bu sütü toplayanlar. Bu tür üreticisi firmaların ürettiği   ve ayran içerisinde büyük ihtimal ile katkı maddesi vardır. Çünkü bu süt ciddi firmalara satılamadığına göre mutlaka bir kusuru vardır. En masumu olarak antibiyotiklidir, tuberkulozludur, brusellalıdır, mastitislidir vs..   diyeceğimiz içinde ne tür pislik olduğunu bilemeyiz. Ama üretildiği ortam tamamen organik olabilir. Sütü üreten ya da satın alan bu ayıpları örtmek için mutlaka gerekli katkı maddelerinden kullanmak zorundadır.

Profesyonel süt çiftliklerinden her seferinde sütü çeşitli ekipman ve , maddelerle test ederek satın alan temizlik ve hijyen kurallarına tamamen riayet eden görünümü hiç organik olmayan,  bir yoğurt imalatcısı ise aslında tam organik bir üretici olabilir. Satın aldığı organik sütü garantili olarak organik yoğurda çeviren bu organik yoğurt markaları, buyoğurdu kutulayıp ambalajlayan, katkısız doğal bir yoğurt üretme olasılığı daha yüksek olan, süt ürünleri üreticisi firmalardır.

Marketlerde gördüğünüz organik yoğurt markalarının çoğu doğru üreticilerdir. Ürünün üzerindeki resmi organik ürün ambleminin mutlaka iyi inceleyin. Ürün alırken organik söylemli, doğal nitelikli ve organik sertifikalı ürün ve üretici kavramlarını karıştırmayın. Bunların hepsi ayrı bir ürünü ve ürün değerini, ve ürün kalitesini ifade eder.

En güzel yoğurt sizin evde yapacağınız yoğurttur. Hiçbir katkı maddesi kullanmanız gerekmez. Sütünüzü güvenilir teknolojisi yeterli bir ari süt çiftliğinden alın gerisni kanunlara ve devlete bırakın… Devlet kurumları o sütü üreten süt çiftliğini mutlaka kontrol ediyor ve gerekli standartları sağlaması için uğraşıyordur.

Son Kullanılan Kelimeler

“Organik Yoğurt Markaları” için 1 yorum

  1. Organik yoğurt markaları ile ilgili araştırma yaparken mutlaka kaliteli yoğurt markalarının bulunduğu marketleri veya online internet alışveriş sitelerini ziyaret ediniz. Bu sitelerde yoğurt markaları listesine ulaşabilirsiniz. Bu listeler içerisinde gruplar halinde katkısız yoğurt markaları ve yoğurt marka isimleri olacaktır, dilediğinizi seçebilirsiniz.
    Hangi marka yoğurt yemeliyiz sorusunun cevabını almak için tamamına yakınını denemeniz lazım, çünkü sizin damak tadınızı ve ağız zevkinizi sizden başka kimse bilemez. Hala yoğurt markaları nelerdir diye soruyorsanız hazır yoğurt almayın gidin evde yapın. İtimat yoğurt ve foça yoğurdu nerede satılır bilen varsa buraya yazabilir.

Yorumlar kapatıldı.