Manda Sütlü Peyniri

SÜTLÜ PEYNİR
Casatica Mozzarella Penny Bu

Popülerliğe yaptığı son gelişmelerle birlikte, peyniri artık sık sık yerinde. Mineral zengin süt kolestrol seviyesinde daha düşük olup dalgalanan zenginlikleri korur. Buffalo’nun neden kıyıları dünyaya götürdüğü gibi süpürdüğünü görmek kolay. Su mürekkebi süt tarımının ev sahipliği tartışmasız İtalya’dır ve bu tür laktoz üreten devalara bakmakta 1000 yıldan fazla geleneğin ardından üretim ciddiyetle devam etmektedir.

manda sütlü peyniri

Fine Cheese Co, gururla sütün arkasındaki iki alternatif geleneği sergiliyor ve sunuyor. Öncelikle, Campania geleneğinde ve İtalya’nın Parmigiano Reggiano, Ferrari veya hatta yeşil, beyaz ve kırmızı çizgili bayrağa rakip marka olan Mozzarella di Buffala ve Buratta’nın enfes bir örneği.

İkincisi, daha modern bir yaklaşım var. Quattro Portoni, manda yetiştiriciliğinin omurgasından inşa edilmiştir. Klasik İtalyan peynirinden ilham alıyor ve bu birinci sınıf sütle üretiliyor. Klasik ile modern arasında ilginç bir savaş, ancak kollektif gücü çoğunlukla İnek, Keçi ve Koyun hakim dünyasında birbirini güçlendiriyor.

Quattro Portoni – Modern
Quattro Portoni serisi, İtalya’da manda yetiştiriciliğine dayanan heyecan verici ve taze bir şeyler sunuyor. Her biri Avrupa klasikine benzemekle birlikte yine de aynı zamanda bireysel kalıyor. Bu aralıktaki dört peynir, harika, bağımsız peynirlerdir, ancak bir grup halinde nasıl birlikte çalıştıklarını çok seviyoruz. Kendine özgü karakterleriyle kendilerini ayırırken, manda sütünün tatlılığını mükemmel bir şekilde vurgularlar. Bu ürün yelpazesi, sağlık yararları nedeniyle kısmen popülerlik kazanıyor. Süt, kalsiyum açısından zengin ve inek sütünüzden daha iyi bir magnezyum kaynağıdır. Buffalo sütü, kolesterolde daha düşükken, süt katıları daha yüksek kalır, bu da panoya harika bir doku kazandırır. Bu peynirler daha iyi bilinmeyi hak ediyor.

Penny Bu
Penny Bu yumuşak ve tatsız. İki kaşıkla bir oturma yerinde yenilmek ister! Bir kere kesmek için imkansız olana yakın olan Penny Bu’nın sıvı iç kısmı, açıklaması zor bir ışık zenginliği ile damakta eşit olarak kaplar. Kalın, kremsi doku mideye nazikçe oturur. Peynir için İncir Meyve veya Peynir İçin Tarihi Toast ile eşleştirmenizi öneririz.

Casatica
Casatica, muhtemelen grubun en sıra dışıdır. İnce düzgün yüzeyli, düzgün, dikdörtgen planlı bir kütük biçimindedir. Salça bol beyaz penicillium candidum kabuğu ile havadar. Çiçekli kabuk eşit olarak dağıtılır ve olgunlaştığında bile peynere yakın tutar ve güzel saman benzeri aromalar geliştirmeye yardımcı olur. Doku sağlam, ancak gençken nemli, yaşla neredeyse yayılmaya başlıyor. Peynir için Üzüm Nektarı ve Ayva Toast ile deneyin.
mozeralla

Blu di Bufala
Blu di Bufala, özellikle mavi peynirden hoşlanmadığını iddia edenler için bir vahiy! Penicillium glaucum, lezzette açıkça tanımlanabilen mavi kalıp (gorgonzola ile aynı mantar kültürleri) teşvik etmek için kullanılır. Peynirin yarı sert dokusu hafifçe dilimlendiğinde hafif bir baskı ile yayılır ve cheeseboard için mükemmel olur. Gerçekten cömert bir deneyim yaratmak için ilave tatlılık için Çöl Çay Nektarı veya Truffle balı.

mozzarella
Sonunda, mükemmel Mozzarella di Bufala’nın araştırılması bitti. Böyle basit bir bileşenle çalışırken, en iyi kalitenin bulunması hayati önem taşır. Tat tomurcuklarına geldiği andan itibaren, ‘vay be’ faktörünü elde edersiniz. Sütün kalitesi, bize taze bir sağımhaneyi hatırlatan bir lezzetle parlıyor ve bu taze peynirin narin doğası göz önüne alındığında şaşırtıcı bir süre kalmış durumda. Doku, hafif, kabarık, sarımsı bir krem ​​ile şekli tutan ve daha önemli bir ağza duyulan dış görünüşü arasında güzel bir denge oluşturuyor. Ne çok fazla, ve her biri kendi rolünü mükemmel biçimde oynuyor.

Mozzarella’nın dış kısmı deri, iç kısmı sıvı olduğunda kötü bir işarettir. İyisi iyi, diğeri de kötüleşiyorlar.

Mozzarella’nın başlangıcı tartışılıyor ve bilinmiyor, ancak Asya ya da Arap manda mu var, İtalyanlar sütle ne yapacaklarını biliyorlardı. Adını basitçe üretim eyleminden (Mozzare = “elle kesmek”) alan bu, suyun kaynatılmasında gevşek ve peynirli erginlik yapmak isteyen bir sevgi emektir, bu uygulama 11. yüzyıla kadar uzanır.

Tarihsel olarak, tüketim Güney İtalya ile sınırlıydı; burada köylüler, yalnızca bir saatlik raf ömrüyle, krema dolaşıp en taze topları topluyorlardı. Soğutma ve paketleme ilerledikçe, bu özelliğin gelişmesi ve muhtemelen çok hızlı gerçekleşti. İnek sütleri, Atlantik’teki İtalyan göçünün artmasıyla ülke çapında ve sonrasında küresel olarak artan talepleri karşılamak için bir alternatif olarak kullanıldı. Stil değişti, ömrünün uzatılması için nemi azalttı. Bu üretim patlaması sırasında, Campania’nın esnafı, Güney’de İtalya, hareketsizce dikte edilmiş gelenek olarak taze Mozzarella di Bufala yapmaya devam etti.Şimdi dünya ‘beyaz altın’ istiyor ve “Di Bufala” nın önemi bir kez daha anlaşılmaya başlandı. Mozzarella’ya sızma zeytinyağı, balzamik ve gözyaşı ile zarifçe giyin, ancak asla kesmeyin! Otantik bir İtalyan antipasti için mirasa domatesler ve bir salam ve prosciutto tabakıyla servis yapın.