Keçi Fiyatı ve Keçi Sütü Fiyatları

ve Sütü Fiyatları

Keçi Sütünün Sağlık Faydaları Fiyatı ile kıyaslandığında devede kulak gibidir. Keçi fiyatları ile süt fiyatları arasında bir korelosyon yoktur.

Keçi sütü ile güçlü Kemikler Oluşturun:

Bu, her süt formunun en yaygın özelliklerinden biridir ve çocuklarımıza sütlerin bu kadar önemli olduğunu söyleyen başlıca nedenidir. Her çeşit süt, kalsiyum bakımından zengindir ve keçi sütü de bir istisna değildir. Buna ek olarak, keçi sütü, yan etkilerin çoğunu almayan olarak karşılaştırılabilir miktarlarda kalsiyum verir, böylece kalsiyum tortularımızda zengin ve dengeli kalır ve yaşlandıkça kemiklerde kemik mineral yoğunluğu kaybı yaşanmaz, böylece Osteoporozu önleyebilir.

Keçi Sütünün Anti-İnflamatuar Özellikleri:

İnsanların keçi sütünü sevme nedenlerinden biri de, ortak inflamasyon ve sütü sık sık neden olan karnından rahatsızlık duymadan tadını çıkarabilmeleridir. Bunun nedeni, bağırsaktaki iltihabı yatıştıran keçi sütünün benzersiz enzimatik yapısından kaynaklanmaktadır. Bu anti-inflamatuar özelliklerin vücudun diğer alanlarına yayılıp büyümediğini görmek için araştırma devam ediyor, ancak bir şey kesin, mideniz için kesinlikle daha iyi!

Keçi Sütünün Besin Verimi Verimliliği:

Keçi sütünün ana faydalarından biri, kimyasal kompozisyonun insan sütüne inek sütüne çok daha yakın olmasıdır. Aslında insanlar keçiler ve inekler gibi emzirilmek üzere tasarlanmışlardır, ancak insan sütü keçi sütüne benzemektedir, bu nedenle vücudumuz sistemimiz boyunca hareket ederken sütten daha fazla besin alabilmektedir ve sindirim süreçlerimiz üzerinde daha az strese neden olmaktadır . inek sütü fiyatlarından yüksektir.

Metabolizma Destekleyici:

Keçi sütü, inek sütüne kıyasla çok daha fazla besleyici-yoğun olduğundan, aynı (veya daha iyi) besin alımı için fazla miktarda ihtiyacınız olmadığı anlamına gelir. Tek bir bardak, günlük kalsiyum gereksinimlerimizin yaklaşık% 40’ını, vitamin B alımının% 20’sini ve önemli miktarlarda potasyum ve fosfor sağlar. Ayrıca, araştırmalar keçi sütünün, sindirim sistemimizdeki demir ve bakır alımını artırmasına yardımcı olduğunu göstermiştir; bu, anemi ve diğer besleyici eksikliklerle mücadele eden insanlar için çok önemlidir. Bu nedenler keçi sütü fiyatları artma eyilimindedir.

Kalp Sağlığı için Keçi Sütü İçin:

İnek sütüne göre keçi sütüne neredeyse iki katı kadar faydalı yağ asidi vardır, bu da kolesterol dengesinin keçi sütü ile önemli ölçüde desteklenebileceği anlamına gelir. Vücudumuzda bulunan esansiyel yağ asitlerini dengeleyerek ateroskleroz, inme, kalp krizi ve diğer koroner komplikasyonları önleyebiliriz. Potasyum, kan damarlarını rahatlatan ve kardiyovasküler sistem üzerindeki gerilimi hafifleten bir vazodilatör olduğundan, keçi sütünün yüksek potasyum seviyeleri kan basıncını düşürmeye yardımcı olur. Keçi fiyatları arttıkça piyasadaki keçi sayılar da  etkilenerek köylümüzün alamayacağı rakamlara ulaşacaktır.

Keçi sütü bağışıklık arttırıcıdır:

İnek sütünde az miktarda selenyum bulunur, ancak keçi sütünün önemli miktarda bulunur. Bu nadir bulunan mineral, bağışıklık sistemi işlevselliğinde kilit bir bileşen olup, kendimizi hastalıktan korumak ve enfeksiyonları savuşturmak konusunda daha iyi sonuçlar verir.

Büyüme ve Gelişme:

Keçi sütü, proteinlerin yapı taşları olduğu için büyümenin ve gelişimin vazgeçilmez bir parçası olan hücreleri, doku, kas ve kemik için çok zengin bir protein kaynağıdır. . Sürekli bir protein akışı sağlayarak, metabolik süreçlerimizi korur ve büyümeyi ve genel olarak iyi sağlık teşvik eder.

Keçi Sütü ile Beslenme;

Batı dünyasında çok popüler olmasa da, keçi sütü aslında dünyanın geri kalanında en yaygın tüketilen süt içkilerinden biridir ve iyi niyetle – harika bir tada sahiptir ve besleyici maddelerle doludur. Bu nedenle keçi fiyatları ülkelerin keçiye gösterdiği talebe göre değişmektedir. Piyasadaki güncel keçi fiyatlarını hayvan pazarlarından veya telefonunu bildiğiniz tecir arkadaşlarınızdan öğrenebilirsiniz. Bir grup arkadaş toplandığınızda bir oğlak çevirme isteyebilirsiniz, bu noktada keçi fiyatı uygun olur.

Fiyattınabildik mi keçini ??

Son Kullanılan Kelimeler

“Keçi Fiyatı ve Keçi Sütü Fiyatları” için 3 yorum

 1. İlan Başlığı Yaşı Fiyat
  2 adet halep kecisi 2 800 TL
  sanen keçi 3 1.000 TL
  Acil Satılık Saanen Keçiler 1 800 TL
  Süt kecisi ve oglak 1 1.100 TL

 2. Saanen keçi fiyatları, ülkede kıl keçisi sayısının azalmasından ve bazı bölgelerde yasaklandıktan itibaren ciddi fiyat artışları gözlemlenmiştir.
  İnek sütünde ise fazla üretim nedeniyle fiyatlar azalıyor iken koyun ve keçi sütüne ilgi artıyor, artan talebin etkisi fiyatlar üzerinde yükseliş olarak görülüyor.
  Keçi vazgeçemeyeceğimiz hayvanlardandır. Keçi sütü ve süt ürünleri insan sağlığı için çok yararlı olduğu için keçi yetiştiriciliği de devam etmektedir.

 3. Bugün ise durum çok farklı, arz talep rakamları doğru dürüst incelenmeden, bilinçsizce yapılan yatırımlar sonucunda bugün keçi sütündede ciddi bir kriz söz konusu. Keçi Sütü üretimi gereğinden çok, vatandaş tarafından tüketimi az. bu durumda keçi sütünü satamayan keçi yetiştiriciler keçileri satarak süt sektöründen çıkıyorlar.

Yorumlar kapatıldı.