Günlük Çiftlik Sütü

Günlük Çiftlik Sütü üretmek için yapılan süt hayvancılığı binlerce yıldır tarımın bir parçası olmuştur. Tarihsel açıdan baktığımızda da küçük çiftçi aileler çeşitli çiftliklerin bir parçası olmuştur. Geçen yüzyılda ya da öylesine, sadece süt üretimini yapıyor olsalar da kırsal alanda yaygın büyük çiftlikler ortaya çıkmıştır. Her iki yönde hem tarımsal üretim hem de hayvansal üretim yaparak süt büyük miktarda vb peynir, tereyağı, kaşar, krema, üretebilir. Daha fazla dayanıklı raf ömrü uzun  süt ürünlerinin üretimi için ise gerekli olduğu büyük ölçekli süt işleme yatırımına tek uygun olan ya da süt almak için nakit gerekir, ancak bunun dışında kendileri için  ineklerin insanların hayatlarında önemli bir yeri ve pazarı var.
Büyük Kentler ve Doğu Anadolu Suşehirşeri Susesi bölgesi genelinde bizim soyağacı Guernsey cinsine dayanan olan süt inekleri ve cinsi  Siyah Alaca inek sürülerinden elde edilen taze mis gibi  süt ile, krema, yoğurt ve krema ve kaymak teminini sağlamaktadırlar.

Bir çok Taze Günlük Çiğ Süt üreten Süt Çiftliği Süt restoranları, çiftlik dükkanları, otel, okul, kafe ve toptancılar için teslimat zordur. Çiftlikler kilometrelerce uzaklardan gelerek kapılarına doğrudan teslim ederler. Biz süt ürünlerimizin kalite ve tazelik yönünden gurur duyuyoruz.
Mükemmel süt tam bir dizi uzmanlık ürünüdür, tam yağlı, yağsız, bütün ve yarı yağsız. 150ml, 500ml çok değişik boyutlarda çeşitli ihtiyaçlara yönelik, bütün süt ve düşük yağlı yoğurt çeşitleri insanların damak zevklerine uygun olmak zorundadır.
Bizim Guernsey, Jersey,  ve Holsteins cinsi saf ırk inek sürüleri, melezlenmeiş olarak oluştulan sürüler… Bunların hepsi kaliteli kuru maddesi yüksek , yağlı ve lezzetli süt için kullanılırlar.
Son olarak, zengin geleneksel  üretimi de bu eşsiz doğal süt ile yapılır.
Süt ve besin değeri en yüksek paketlenmiş gıdalar arasında raflardaki yerlerini alırlar. 1930 yılında 35 dönüm ve 5 inek ile başladı ama o günden bu yana çiftlik sütü, çiftlik tarım uygulamaları ile geliştirilerek dünya klasmanında yer edilmiştir. Bugün 200 inek ve çiftlik 700 dönüm arazi var ve büyümeye devam ediyor. Biz Silaj yapımında uygun ot ve mısır büyüterek bugünlere geldik. Biz de bölgemizde tahıl bazlı konsantrelere eşlik edecek buğday ve arpa ile büyümeye devam ediyoruz. Bizim inekler sıkı kış aylarındaki vitamin ve mineral eksikliklerini ve sütü yaz aylarında açık havada daha çok otlayarak giderir, kondisyonlarını muhafaza ederler.