Günlük Sütü Çiftlikten Direkt Almanın Faydası Ne ?

Günlük Sütü Çiftlikten Direkt Almanın Faydası Ne ?

Günlük sütü eve teslim eden firmalar iki türlüdür. Birincisi üreticilerin sütünü toplayarak pazarlayan firmalar, ikincisi ise kendi sütünü pazarlayan firmalar. Çiftlikler kendi sütünü pazarlayan firmalardır.
Günlük Sütü Çiftlikten Almanın Faydası

Her gün süt içmenin size bir çok sağlık katkısı sağladığı aşıkardır, bunun yanında daha da sağlıklı bir hayat da sağlayabilir. Süt bir çok yiyecek maddesinde  bir madde olarak da kullanılır. Yoğuşmuş süt, buharlaştırılmış süt, taze süt ve diğerleri gibi farklı süt türleri vardır. Birçok baölgemizde  evde taze kullanımı oldukça popülerdir.

Çiftlik Süt İnekleri
Günlük Çiftlik Sütü Kullanmanın Yararları

Süt, kalsiyum bakımından zengindir ve bize dişlerimizi ve kemiklerimizi güçlendirmemize yardımcı olur. Süt, kalsiyumun yanı sıra protein, magnezyum ve fosfor gibi diğer içerikleri de içerir. Düzenli olarak süt içmek, osteoporozu ve diğer kemik hastalıklarını önlemede size yardımcı olabilir. Süt almak için bakkalına gidecek kadar zamanınız yoksa o zaman eve teslim süt seçebilirsiniz. Paradok süt çiftliklerinden, doğrudan buzdolabında soğutucuya gelecek süt teslimatlarını kapınıza kadar getiriyor. Artık süt ürünlerini alışveriş yapmak konusunda endişelenmenize gerek yok. Sadece siparişinizi online olarak verin ve teslimatınızı seçtiğiniz saatte doğrudan kapınıza getirin.

Günlük Çiftlik Sütü Nerden Gelir ?

Seçenekleri:

Normal, tam yağlı  ve hafif yağlı günlük inek süt yanı sıra Samsun, Bafra bölgesinin kuş cenneti bölgesinden gelen Saf Manda Süt’ü de var. Saf,  doymamış, katkı maddesi içermeyen, standart süt ürünlerinden veya hiç işlenmiş ve tek kaynaklı küçük seri üretilen   serisi siparişlerinizi bekliyor. Meralarda pestisit ve yapay gübrelerden arınmış otlaklarda otlayarak yetişen  Jersey inek, koyun ve keçi sürüleri bu sütlerin kaynağını oluşturuyor. Saf Pastalarınız ve diğer sütlü ürünleriniz için de buradan satınalma yapabilirsiniz.

Evde günlük taze çiğ sütün devri artık geçmiş değil, yeni bir dönem başlıyor. Bu dönem evlerimizde mis kokulu süt tencerelerinin kaynayacağı yeni bir dönem… Birçok kişi şehirlerde, her yerde günlük süt teslimat programlarına katılan mandıraların olduğunu fark etmiyor ve artık onları bulmak her zamankinden daha kolay.

İlk önce çiğ süt içelim mi?
Pastörize sütten ziyade çiğ sütü tercih etmenin pek çok nedeni vardır; beslenme, etik ve çevreye kadar değişir. Farklı insanlar, değer sistemine, dünya görüşüne ve önceliklerine bağlı olarak farklı nedenlerle çınarlar.

Beslenme
Birçok tüketici, çiğ sütün besin içeriğinde geleneksel sütüne kıyasla daha yüksek olduğunu düşünüyor ve bu da bazı avantajlara sahip olabilir. Çiğ süt, otların üzerinde otlayan sığırlardan gelir. Bazı kanıtlar, bu ineklerin sütünün yağda eriyen daha yüksek vitamin ve diğer besin değerlerine sahip olma ihtimali olduğunu göstermektedir. Yeşil yeşil yemle beslenen ineklerin, özellikle de otlayan otların, sütlerinde yüksek seviyede konjuge linoleik asit (CLA) ve esansiyel yağ asitleri olduğu gösterilmiştir. (1,2) İnekler doğal otoburlardır ve saman dönemi sütçülük operasyonlarında beslenen hububattan ziyade çimen yediğinde daha sağlıklı olurlar.

Cam şişelerde eve gönderilen süt seçimini yapın ve yakınınızdaki organik bir süt sağlayıcıyı bulmakta zorluk çekmeden veya doğrudan kapınıza teslim edilen günlük kalsiyum miktarının tadını çıkarın.
Sabah uyandığınızda, taze, kaliteli süt için kapınızı açın. Topluluğa ve çevreye aynı anda destek verdiğinizi bilerek kahvaltınızın keyfini çıkaracaksınız ve bu kesinlikle güne başlamak için en iyi yoldur.
Cam şişe sütü teslimatı kullandığınızda, yerel çiftliklerden gelen sütleri satın alıyorsunuz demektir. Bu, sütünüzün bir bakkaldan satın alacağınızdan daha taze, daha lezzetli ve daha kaliteli olacağı anlamına gelir.
Cam sütün tadını değiştirmez ve daha soğuk tutarak ilk damla sonuncudan sonuna kadar eğlenceli hale getirir. Tazelik, yerel mandıralarda da büyük bir bonus. Süt seyahat etmek için daha az mesafe olduğundan, daha uzun sürecektir. Bazı durumlarda, süt sağa inip çıkabilir ve 48 saat içinde kahvede olabilir.