Günlük Süt Çiftlik Tanıtımı

Hanımeli çiftliği

Hanımeli çiftliği 2000 yılında Silivrinin en güzel köylerinden biri olan ve doğanın en güzel renklerini içinde barındıran Akören’de kurulmuştur. İstanbula 60 km uzakta olan Hanımeli Çiftliğinde herçeşit meyve ağaçları mevsim sebzeleriyle beraber küçükbaş hayvancılıkla ilk günlerde aileye ve dostlara hizmet vererek başlamıştır.

Zamanla küçükbaş hayvanlar çoğaldıkça siz müşterilerimizede hizmet vermeye başladık.tamamen doğal ve yonca yiyerek beslenen özgür gezen tavuklarımızın yumurtalarıyla çifliğimizdeki ineklerin otomatık sağım sistemiyle el değmeden sağılan sütlerimiz 37 dereceden 4 dereceye hızla soğutulurak soğutuculu süt tankında muhafaza edilmektedir.hijyen ortamlarda hazırlanan yumurtaları ve inek sütümüzü siz değerli müşterilerimizin sofralarına gönül rahatlığıyla ulaştırmaya niyet ettik.Bizim için çoçuklarımızın sağlığı ve müşteri memnuniyeti öncelik taşır.

Ürünlerimizi kendi araçlarımızla siz değerli müşterilerimizin kapısına kadar getiriyoruz.

Sadece İatanbul’da Avrupa ve Anadolu yakasına hizmet vermekteyiz.

Neler Yapıyoruz?
Akören’den getirdiğimiz günlük doğal sütünü sizlerle buluşturuyoruz. Sütümüz hiçbir işlem görmemiş, pastörize edilmemiş, çiftlikten çıktığı doğal haliyle soğuk zincir korunarak sizlere ulaştırılıyor. Sütümüzün sizlere kadar ulaşmasındaki aşamaları kısaca şöyle özetleyebiliriz.

neler yapıyoruz

Süt
Çiftlikte el deymeden, otomatik sağım makinası ile sağılan sütler soğutuculu tanklara aktarılır. Akşamdan sağılan sütler sabah sağılan sütlerle birlikte soğutuculu tanklarda karıştırılarak, +4 dereceye kadar soğutulur. Siparişler adedince tek kullanımlık, ağzı kilitli pet şişelere doldurulur. Sağımdan çıkan süt, kapalı hatlar kullanılarak, açık ortama maruz kalmadan paketlenir. Hazırlanan siparişler soğuk zincir korunarak, kendi araçlarımızla, müşterilerimize servis edilir


Yumurtalarımız serbest gezen, doğal yemlerle beslenen tavuk yumurtasıdır. Çiftliğimiz kümesinden bahçesine kadar tavukları strese sokacak faktörlerin asgariye indirildiği, doğal davranışlarını rahatlıkla yapabilecekleri şekilde dizayn edilmiştir. Tavuklara arazide yediklerinin yanında verdiğimiz yem karışımı: % 55 oranında buğday, mısır arpa, tiritikale % 35 oranında soya fasulyesi ile ayçiçeği küspesi ve % 10 oranında yonca unu. Kullandığımız yem Özlem Yem fabrikasının serbest gezen tavuk çiftlikleri için hazırladığı, hayvansal kökenli ve GDO içermeyen yemdir.

Hanımeli Çiftliğinde minimum 4-6 ay arası, doğal yollarla yetişen gerçek köy tavuklarımızın hijyenik şekilde, günlük olarak kesimi gerçekleştirilir ve titizlikle temizlenir. Sipariş üzerine kesilen ve titizlikle temizlenen tavuklarımız pişirilmek üzere hijyenik bir ortamda güzelce paketlenerek siz değerli müşterilerimize servis araçlarımız ile iletilir.

Hanımeli Çiftliğinde yetişen köy tavuklarımız taze kesilmiş olarak gönderildiği için, yemediğiniz kısmını gönül rahatlığıyla buzluğunuza koyabilir daha sonra tekrar pişirebilirsiniz. Tavuklarımızda hakiki köy tavuğu tadını alacaksınız, yediğiniz lezettli tavuklarımız hem damağınızda lezzet hemde vücudunuzda protein olacak. İlaçsız, kimyevisiz kendi haline doğal yetişen bu tavuklarımız İstanbul’da yaşayan ailelerimize gerçek tavuğun lezzetini tadma fırsatı sağlıyor.

Pişirme Önerimiz;
Köy tavuklarımızın market piliçlerine göre pişirme koşulları farklıdır. Tavuklarımızın yetişme süreleri uzun olduğu için market piliçlerine göre daha sert, fakat lezzeti ve aroması daha keskindir. Bunun için köytavuğu için ızgara gibi direkt ve hızlı pişirme tekniklerini önermiyoruz. Bizim pişirme tavsiyemiz; hormonsuz köy tavuğunu yıkayıp üzerinde kalan küçük tüyleri temizledikten sonra tekrar bol su ile yıkayınız. Hakiki köytavuğunu bütün olarak düdüklü tencereye koyup üzerini bir parmak geçecek kadar su, yarım limon ve birkaç yaprak maydanoz ekleyip ağzını kapatmanız. Kaynamaya başladıktan sonra 1-1.5 saat pişirmeniz.

Daha sonra zevkinize göre fırında yada kızartma olarak pişirebilirsiniz. Doğal köy tavuklarımızı ailenizle birlikte güvenle ve afiyetle tüketebilirsiniz.

Faydaları
Köytavuğu eti;kalsiyum ve fosfor açısından zengindir. Bu nedenle, kemik gelişimi ve kemiklerin direnci için gereklidir. Köy tavuğu;özellikle çocukların yetişme çağında bol bol tüketilmelidir. Fosfor, gözlere faydalıdır.Beyaz et, çinko açısından zengindir. Çinko erkeklerde testesteron hormonunu düzenleyen mineraldir. Hakiki köytavuğu etinde bol B6 vitamini vardır. B6 vitamini, vücutta dolaşım sistemini ve kan akışını düzenler.

Bol tavuk eti ile beslenenlerde kalp krizi riski düşer. Hakiki köy tavuğu eti bol selenyum içerir. Selenyum, tiroit hormonunu düzenler, cilt kırışıklıklarını engeller ve saçları parlaklaştırır.Doğal tavuk eti beyin ile ilgili hastalıklarda engelleyicidir. Haftada 1-2 kez tavuk eti yiyen insanlarda Alzheimer riski düşer, kansere karşı korunulur.Doğal köytavuğunun eti, protein bakımından zengin fakat yağ bakımından fakirdir. Bu nedenle tüm diyet ve sağlıklı beslenme reçetelerinde bulunur.

Dikkat !
Yukarıda saydığımız tüm faydalar, tavuk etinin hormonsuz ve doğal yoldan yetişmiş olanında mevcuttur. Bu nedenle asla bilmediğiniz yerden ve markadan tavuk almayınız. Yoksa kendinize zarar verirsiniz. hanimeliciftligi.com olarak sizlere göndermiş olduğumuz tavuklarımız tamamen doğal yollarla beslenen hakiki köy tavuklarıdır ve düzenli olarak veteriner kontrolünden geçirilir.

Ayrıca hormonsuz ve GDO’suz tavuklar günümüzde hemen hemen yok sayılacak kadar azdır ki bu da toplum sağlığını etkilemektedir. Umarım gerçek köy tavuğumuzun lezzetiyle tanışır bizi daha iyi anlarsınız.Şimdiden afiyet olsun.

gezen tavukköy tavuğudoğal tavuktavuk ürünleriköy tavuk ürünleritavuk etiköy tavuk etigezen tavuk eti

Organik Gezen Tavuk Yumurtası

Organik Gezen Tavuk Yumurtası
Gezen Tavuk Yumurtası
Günlük, Taze Köy Yumurtaları…
Hanımeli Çiftliğinde yumurtalar; çiftliğimizde gezen sağlıklı tavuklarımızın yumurtladığı, günlük taptaze olarak toplanan yumurtalardır. Hanımeli Çiftliğinde tavuklar asla hazır yem yada endüstriyel gıdalar ile beslenmez. Tavuklarımız doğal buğday, arpa, mısır, tarla bitki ve yeşillikleri ve topraktan aldıkları besinler ile beslenirler. Gezen tavuk olması, hem tavuğun doğal beslenmesi ve stressiz bir ortama sahip olması sebebi ile yumurtalarımız vitamin açısından çok daha yoğundur

Hanımeli Çiftliğinde üretilen yumurtaların bir diğer avantajı ise, hiçbir toptancı, market, bakkal, aracı, komisyoncu olmadan çiftliğimizden direk olarak siz değerli müşterilerimize servis edilmesidir.

bol proteinli gezen tavuk yumurtası

Hanımeli Çiftliğinde yumurtalarımız günlük belirli sayıda çıkar. Mutlu tavuklarımızın sağlıklı doğal yumurtaları siz değerli müşterilerimize özenle paketlenerek servis araçlarımız ile ulaştırılır. Hakiki doğal günlük köy yumurtalarımızı ailenizle, çocuklarınızla gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz.

Günlük Taze Yumurtanın Faydaları Nelerdir?
Hanımeli Çiftliğinde üretilen köy yumurtaları D vitamini provitamin olarak bulunan bir vitamin olup güneş ışınları ile aktive olan bir yapıya sahiptir. Yumurta sarısı ise D vitamini bulunduran nadir besinlerden biridir. Güneş ışığından faydalanma ve doğal yumurta tüketimi ile çocuklarda kemik gelişimine etkili bir katkı sağlanabilir. Kemik bozukluğu engellenir. Hanımeli Çiftliğinde üretilen köy yumurtasının bir diğer güzel ve özel özelliği ise içinde C vitamini olmadığı halde C vitaminin emilimini arttırmasıdır. Doğal yumurta C vitaminin zengin olduğu besinlerle tüketildiğinde C vitamininden sağlanan verimi arttırır. C vitaminin yapısında bulunan demir emilimini arttırır.

Günlük doğal köy yumurtası, içindeki çinko ise büyüme, gelişme ve bağışıklık sistemi için önemli bir içeriktir. Doğal köy yumurtasının içerdiği faydalı maddeler sadece bu kadarla sınırlı değildir. Hakiki köy yumurtası vitamin içeriğinin yanında, ciddi bir mineral potansiyeli taşıdığı da bilinmektedir. Demir ve çinko ise bu minerallerin başında gelen minerallerdir. Demir kan yapımı için gereklidir. Kan demir içerikli bir yapı olduğu için demir vücudumuz için çok önemli ve gerekli bir mineraldir. Demir eksikliği kansızlığa neden olur. Bunun yanında büyüme ve gelişmeye yardımcı, hastalıklara karşı koruyucu görev görür. Demir eksikliği görülen çocuklarda öğrenme güçlükleri oluşur, Okul başarısı ve öğrenme kabiliyetinde düşüşler göze çarpar.

lezzetli köy yumurtası

Yapılan bir araştırmaya göre, kahvaltıda yumurta tüketmenin, vücut yağlarının yakılmasında önemli rol oynadığını ortaya koydu. Bizde Hanımeli Çiftliği olarak bu konuda müşterilerimizin sağlıklı ve doğal yumurta ile beslenmesi için elimizden geleni yapıyoruz.

İstanbul Teknik Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü’nde yapılan araştırmaya göre , besinler içerisinde en kaliteli proteine sahip gıdanın yumurta olduğu tespit edildi . Yumurta proteini, dışarıdan alınması gerekli olan ‘elzem amino asitleri’ yeterli ve dengeli miktarda içerir. Yumurta sağlıklı yaşam açısından gerekli A, D, E ve B grubu vitaminleri başta olmak üzere birçok vitamini önemli oranda içerir.

Protein, vitamin ve mineral açısından oldukça zengin olan yumurta, özellikle çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimi açısından büyük önem taşır.

gezen tavuk yumurta gezen tavuk yumurtasıorganik yumurta organik gezen tavuk yumurtası