Günlük Doğal Süt

Günlük :

10 Sütün Sağlığa ve Beslenme Faydaları
Bugün, özellikle de vegan topluluğundan içme sütünün sağlığa olan faydalarıyla ilgili önemli tartışmalar var. Günlük Doğal Sütü ilgilendiren sorunların çoğunun kökenleri, günümüzde sütün işlendiği gerçeğidir; Pastörize edilir, homojenize edilir, yağ atılır ve ineklere beslenen antibiyotikler ve büyüme hormonu ile kontamine olur.
Bununla birlikte, süt, insanlar tarafından binyıllar boyunca tüketildi ve sağlıklı olarak kabul edildi. Doğal formunda, organik vitaminler, mineraller ve protein için harika bir kaynaktır. Fermente edilebilir ve tereyağı, yoğurt ve peynirler haline dönüştürülebilir, bu da bozulmaya ve sağlık için ek fayda sağlama riskini azaltır.
İşte tam, doğal süt, Günlük Doğal Süt içmenin 10 beslenme ve sağlık yararları:
Günlük Doğal Süt

Günlük Doğal Süt yararlı bakteriler bakımından zengindir.
Canlı bir besin olarak, çiğ süt yararlı bakteriler açısından zengindir. Bu bakteri sağlığınız için kritik önem taşır; Gerçekten de yararlı bakteriler insan sağlığı için çok kritiktir ve onsuz yaşayamazsınız. Bağışıklık sisteminizin doğru şekilde çalışması için uyarılması ve eğitilmesinden sorumludurlar. Çiğ veya kültürlü süt ürünleri ve doğal fermente gıdalar gibi yararlı bakteriler açısından zengin gıdaları tüketerek, bağırsakta bulunan yararlı bakterilerin seviyelerini optimize etmenize yardımcı olabilirsiniz. Bu bakteri müttefikleri pastörize edilmek suretiyle yok edilir ve pastörize ve UHT sütünde yoktur.

Yararlı bakterilere ek olarak, çiğ süt, patojen bakterileri barındırma potansiyeline sahiptir ve tıpkı çiğ istiridye, nadir et ve diğer gıdaların yaptığı gibi hastalığa yakalanma potansiyeline sahiptir. Nispeten seyrek olmakla birlikte, gerçek bir risktir.

Çiğ süt gıda enzimlerinden zengindir.

Canlı bir besin olarak, çiğ süt de doğal gıda enzimlerinden zengindir: bu doğal enzimlerin çoğunda laktaz, lipaz ve fosfataz sayısı. Bu enzimler, vücudunuzun sütü daha iyi özümlemesine ve hayati besin maddelerini metabolize etmesine yardımcı olur. Fosfataz gibi enzimler vücuda süt kalsiyumunu daha iyi emmeye yardımcı olurken amilaz ve laktaz gibi diğer enzimler sütteki şekerleri sindirmenize yardımcı olur. Laktoz enziminin laktoza duyarlı bazı kişilere çiğ suları daha iyi sindirmesine yardımcı olan enzim varlığı var.

Çiğ süt, doğal vitaminler bakımından zengindir.

Çiğ sütta bulunan tereyağı, doğal olarak yağda çözünen çözünebilir vitaminler, özellikle önceden oluşturulmuş A vitamini, K vitamini ve E vitamini bakımından zengindir. Çiğ süt ayrıca C vitamini ve B kompleks vitaminleri gibi suda çözünür vitaminler bakımından zengindir. Birçok vitamin, gıda enzimleri gibi hassasdır ve ısı ile büyük oranda tahrip edilmiştir; Bu nedenle, pastörize sütler vitaminlerle zenginleştirilmiştir.

Çiğ tereyağı, Konjuge Linoleik Asit açısından zengindir.

Çim beslenen hayvanlardan et ve süt, Konjuge Linoleik Asit veya CLA olarak adlandırılan yağlı bileşik bakımından zengindir. Aslında bir trans-yağ asiti olarak sınıflandırılmış (ancak iyi bir transfat!), CLA onu tüketenlere sayısız olumlu etkiler yaratıyor. Gerçekten araştırmalar, bu maddenin kanserle (özellikle göğüs, bağırsak ve kemik kanserleri), hipertansiyon ve yağlı obezite ile savaştığı bilinmektedir. Çiğ sütünü iyi toplayacaksanız, yalnızca çim beslenen ineklerden temin edersiniz; bu da bu önemli yağ asidini tükettiğiniz anlamına gelir – bu fabrikadan eksik olan bir şey, bakkalda çiftlik, pastörize ve yağsız süt ( Ve evet, organik süt içenler – organik endüstride de çok sayıda fabrika çiftliği var!)
Bu ilanı rapor et

Çiğ süt küçük mandıraları desteklemektedir.

Sütü pastörize etme gerekliliğinden doğdu; zira konsantre hayvan yemi operasyonlarından elde edilen sağlıksız inekler sağlıksız süt üretiyor. İnekler hapsetme ile hastalanır ve doğal olmayan bir tahıl ve püre diyeti, vitaminler, mineraller ve diğer besin maddelerinde zayıf, ince süt yemi ve patojen bakteriler bakımından zengindir. Hastalık ineklerinden gelen hasta sütleri hasta insanlar için yapılır. Pastörizasyon yararlı bakterileri öldürdüğü gibi patojen bakterileri de öldürür. Mağazada pastörize süt satın aldığınızda – markanız hakkında dikkatli olmazsanız – hayvanlarını sınırlandırmak, antibiyotiklerin terapötik ve rutin olarak kullanımı ve tahıl ve soya fasulyesi besleme maddelerini beslemek gibi endüstriyel uygulamaları takip eden çiftliklerden ve kooperatiflerden satın alırsınız. Sütü besleyici özelliklerini değiştiren bazlı yem

Aksine, çiğ süt yoğun, konsantre bir ölçekte üretilmez. Bunun yerine, çiğ süt üreticileri, daha büyük miktarda alana yayılmış daha az sığırla küçük operasyonlar yürütüyorlar; Bunun yerine, taze otlak alanına verilir ve zorlu hava koşullarında olduğu gibi, ihtiyaç duyduklarında sığınma imkânı ile vakitlerini dışarıda geçirirler. Çoğu, hayvanların yalnızca çimlerin üzerinde otlatmalarına izin verir, ancak sağımda az miktarda ilave yem verilebilir. Çiğ süt sizin için değilse, düşük sıcaklık pastörize süt sağlayan küçük, çimenli süt işletmelerinin sayısını da arttırabilirsiniz.

Çiğ süt clabbers.

Pastörize sütten oluşan bir kutuyu tezgahta birkaç günlüğüne terk edin ve kokuşmuş, kokuşmuş bir glop ile sonuçlanacaksınız. Buna karşın çiğ süt, doğal olarak oluşan faydalı laktik asit üreten bakterilerin üremesini ve çiğ sütünün probiyotik açısından zengin, yoğurt benzeri bir gıdaya dönüştürülmesiyle çoğalır. Bonny clabber, aslında İskoçya’dan gelen geleneksel bir besindir; ancak dünyanın dört bir yanındaki halklar, geleneksel gıda mirası yoluyla benzer şekilde saksılardan zevk almaktadır. Kıyılmış çiğ süt sadece yenilebilir değil, aynı zamanda şekerleri laktik asit üreten bakteriler tarafından metabolize edildiği ve çoğalmaya devam ettiği için özellikle sağlıklıdır. Dahası, ultra yüksek sıcaklıklarda pastörize tabi tutulan süt peynir yapımı için bile uygun değildir.

Çiğ süt yerel ekonominizi destekler.

Günlük Doğal Süt Çilekli

Protein, vücudun her bölümünün, özellikle kasların yapımı ve onarımı için gereklidir. Süt iki çok iyi protein kaynağı, yani peynir altı suyu ve kazein içerir. Bu iki protein birlikte gerekli amino asitleri içerir. Bunlar proteinin yapı taşlarıdır ve vücut onları yapamaz, bu nedenle yediğimiz yiyeceklerle elde edilmeleri gerekir. Peynir altı suyu ve kazein, bireysel amino asitlere kolayca ayrılır, böylece günlük süreç olan vücudun bunları onarımı ve yeniden yapılanmasında verimli bir şekilde kullanması kolaylaşır.

Süt kalp sağlığının geliştirilmesine yardımcı olan birçok besin içerir. Kalsiyumun kalp hastalığı insidansını azaltmaya yardımcı olduğu gösterilmiştir. Çalışmalar, günlük alım miktarı ile inme, ateroskleroz (arterlerin sertleşmesi) ve kalp hastalığı riskinde bir azalma arasında bir korelasyon olduğunu göstermiştir. Sütteki magnezyum ve potasyum kan basıncını düşürmeye yardımcı olur ve kalp ve kardiyovasküler sistem üzerindeki stresleri en aza indirir. Sütteki peptitler de kan basıncını düşürmede rol oynar. Bu nedenle her gün kalp sağlığı için bir bardak sağlıklı süt alın.