Çiğ Süt Satış Bayiliği

Bayiliği

 

Günlük Satış Bayiliği : Ev ve iş yerlerine adrese teslim perakende satış bayiliği.
Yetkili Firma : Günlük Çiğ Süt Çiftligi
Möö Süt Çiğ Süt Bayilik
Çiftliği Çiğ Bayiliği Hakkında
İstanbul Avrupa ve Anadolu yakasında; Çiğ Süt dağıtımına uygun araçları olan portföy yapabilecek; Ev ve iş yerlerine Avrupa Birliği standartlarında Çiftliğimizin ürünlerini 3 ve 5 litrelik kullan-at gıda uygunluğu olan pet bidonlarda, dağıtım ve satış yapacak perakendeci dağıtıcılar aranmaktadır.

Şirketimiz ari işletme izin belgesi mevcuttur,Tarım ve köy işleri bakanlığı onaylı çiftliktir. Petlerin üzerinde tarım köy işleri bakanlığı izin belgesi ve son kullanım tarihli ETİKETLİ olarak satışa sunulur.
Ürün / Hizmet Kapsamı: Evlere teslim çiğ süt ve süt ürünleri
çiğ süt bayilik
Kuruluş Yılı : 2009
Toplam Çalışan Sayısı: 95
Merkez Ülke: Türkiye
Toplam Şube Sayısı : 79
Merkeze Ait Şube Sayısı : 25
Franchise / Bayi Şube Sayısı : 82
Son 1 yılda Açılan Şube Sayısı : 48
Hedeflenen Şube Sayısı : 250
Gerekli İş Yeri Özellikleri : Uygun dağıtım aracı
Girişimcide Aranan Özellikler : İnsan ilişkileri kuvvetli,güleryüzlü; aktif müşteri tutabilecek; haftalık abone yapabilecek.
Bayilik / Franchise Görüşmelerinin İşleyiş Sırası : Telefon ve Web Sitesi ile

Çiğ süt çiftin rüyasını yerine getirir
15 yıl çalıştıktan ve tasarruf ettikten sonra Günlük Süt Çiftliği Sahipleri rüyalarını gerçekleştirdiler – ineklerin ve genç ailelerinin kırsal yaşamın keyfini çıkarabileceğiniz bir butik süt çiftliği.
Çiğ süt vayilik için gerekenler

Çiftçi, “Ailem 1800’lü yılların başlarında ineklerin sağımına gidiyor: Sağım ve süt benim tutkum, bazı insanlar balıkçılık, araba, ne olursa olsun, inek gibi” dedi.

O ve karısı Cumartesi günü, Neslihan ve Kamelya arasında 30 ha çiftlikten çiğ süt satışlarına başladı. Onların köyü, Yeni Bafra’daki Village Sütçilik franchise’e katılmak için altıncı sırada.

Sessiz ama teşvik edici bir başlangıçtı dediler.

50 litre sattılar ve bazıları bütün gün geldiler; bazıları daha fazla süt getirmek için geri döndüler. Yeni Zelanda yasası uyarınca, mülklerinden her müşteriye beş litre çiğ süt satabilirler.

Sene boyunca süt inekleri, günde bir kez süt almayı planlıyorlar. Şu anda bir saat süren 16 sağım yapıyorlar. Her inek günde 16-17 litre süt verir ve miktar yerine kaliteyi arıyorlar.
Süt yarım dakika içinde 39 dereceC’den 7 dereceye soğutulur, daha sonra 2-4 derece C’de 24 saat tutulur. Sağım ağızlığına bağlı bir otomat makinesinden dağıtılır ve 1 litreye 2.50 dolara mal olur.

Yeniden kullanılabilir şişelerin maliyeti her biri 4 dolar, ya da insanlar kendi ürünlerini getirebilir. Krem, şişelerin tepesine 90 dakika içinde yükselir.

Satılmayan süt buzağılara verilir ve gelecekteki fazla tereyağı, peynir veya yoğurt haline getirilebilir.

Bunun olması biraz zaman alabilir. Çıplak parçalarını bir yılda bu kadar çok çaba harcamak ve harcamak zorundaydı ve eklemeleri gereken bazı abartı var.

Dokuz yıl önce Samsun Bafra’ya Eskişehirden geldi, yeni fırsat ve çalışmak için isteklilerdi. Bafra’da bir yıl boyunca çiftlik işleri yaptılar, daha sonra düşük sipariş paylaşımcıları olarak çalıştılar ve daha sonra Engiz yakınlarındaki Dereköy Mevkiinde’ ki Süleyman Seba çiftliğinde 1000 inek sütüne kadar bulan sürünün hareketlerini kontrol ettiler. Zor işti, ama ondan memnun oldular.
Sayın Çiğ Süt Üreticisi, “Çiftçi birlikleri bize hayatta ilerleyebilmemiz için bir fırsat verdi” dedi.
Engiz’de bir rövanşı satın aldılar ve sığır ticareti yaptılar. Bir yıl önce Çıplak 30hektarlık araziyi Dereköy’ün yakınında satın aldılar ve şimdi orada üç çocuğu ile yaşıyorlar.Çiğ Süt Satış bayiliğine başlayarak hayatlarını daha da güzelleştirmişler.

Süt kremaları mülkün tam ortasındadır.Çiğ Süt Satış bayiliği alarak siz de bu fırsattan yararlanabilirsiniz.

İnekler yürümek zorunda kalmazlar ve müşterilerin bir taraftan diğerine görebilmesi mümkündür.

Süt Çiftliği Sahibi, “Gizleyecek bir şeyimiz yok, gördükleri şey bu” dedi.Çiğ Süt Satış bayiliği artık çok kolay.

Toprak Marton kilidir ve sürü 30 Kiwi çapraz inektir. Bu hektar başına bir ineğin stoklama oranıdır – Türkiye ortalamasının 3.5 / ha’ya kıyasla düşüktür. 60 hayvanı otlatmak için izinleri var, ancak pek çok kişiye ihtiyaç duymuyorlar.

İneklerin yediği her şey topraklarda yetişilecek ve çiftçiler mazot eklemek için bir sürü yonca ile bir otlak hedefliyor. Üre kullanmayacaklar, ancak bir yosun karışımı ile gübrelenecek ve atık sular altında sulayacaklardır.

Amaçları çok solucanlarla derin, sağlıklı bir toprak inşa etmektir. Organik ilkeleri izliyorlar, ancak inek hastalanırsa antibiyotik kullanmak isteyecekleri için organik statüye sahip değiller.

İnekler sadece Simental boğasına konur veya doğurgan olduklarında yapay olarak tohumlanırlar ve gebe kalmamış olanlar itlaf edilmez.

çiğ süt bayilik karlı mıdır ?
“İnekleri hormonlarla itmek istemiyoruz, hazır olduklarında boğaya gidecekler.”

Buzağıların, anneleriyle birlikte, kolostrum almak için 24 saatleri olacak, sonra çiftlikte 100 kiloya çıkarıp satılacak.

Onların altyapısı sekiz taraflı sağım atölyesi, bir İtalyan süt verme makinesi ve sütlü atık atığı için sekiz aylık bir depolama alanı sağlayan 750.000 litrelik bir atık havuzu. Maliyeti ve büyüklüğü başkan’ı ilk başta engelledi, ancak bazı avantajları var.

“Çim için en iyi zaman atığı kullanabiliriz.”

İnsanlar çiğ süt içmenin faydalarıyla ilgili çok sayıda iddia ediyorlar, ancak bu ikisi bir bakım / sorumluluk çizgisi almıyor.

“Sağlığınız için daha iyi olduğunu söylemem, bunu denemek ve kendi zihninizi telaşlandırmak” diyorum
Ham süt, gençlerin, yaşlıların ve bağışıklık sistemi zayıf olan kişilerin sağlığına zarar verebilecek canlı organizmalar içeriyor ve süt dolaşımındaki bir bildiride “Ham bir ürün, dolayısıyla riskler olabilir.” Ancak sıkı takip ediyorlar. Köy Sütü sorunları önlemek için kurallar. Sağım esnasında eldiven takıyorlar ve her pislik kir veya poşeti sütten uzak tutuyorlar. her gün test ediliyor ve bir ineğin mastitis olduğunu belirten somatik hücrelerin 100.000’den daha az bir sayısını hedefliyorlar. Salmonella ve leptospiroz için de ineklere de aşı olmazlar.Onlar salmonella ve leptospiroz için aşılanırlar. Şişeler yıkandıysa, dağıtıcı sterilize edilir ve müşterilerin yıkadığı şişeleri tekrar kullandıkları süt iki haftalık buzdolabında saklanabilir. Ziyaret edilen çift süt çiftlikleri birliğine’a katılmaya karar vermeden önce Güney Adası’ndaki çiğ süt satış noktaları. Çiğ Süt Satış bayilik için süt çiftliği CEO’su Mustafa’nın kendi kalbinde bir çiftçi olduğunu söyledi: “Hayvanların nasıl tedavi altına alındığını gördük ve hemen bize uyduğunu biliyorduk” dedi.